Kui mul oleks valida istuva ja kõndiva tööviisi vahel, siis valiksin viimase, kirjutab arvamustoimetaja Ken Rohelaan.
- Ken Rohelaan Foto: Andras Kralla
Paljud siseruumides töötajad peavad suure osa tööajast istuma. See on kui kiirenev surm kehale ja vaimule. Samuti kannatab tööviljakus.
Istumine on puhkeasend, mis annab kehale võimaluse hinge tõmmata. Aga kujuta ette, kui puhkad hommikust õhtuni. Sellisel juhul annad kehale märku, et sa ei vajagi väga füüsilist aktiivsust. Milleks siis on jalad? Lihtsalt kõlgutamiseks? Vaevalt küll.
Hea tervis tähendab tõhusust
Kvaliteetse tervise saamiseks ei piisa ainult enne ja/või pärast tööpäeva liikumisest. Tuleb end regulaarselt liigutada. See käivitab füsioloogilised protsessid, mis ergutavad ka mõttetegevust. Ega asjata öelda, et terves kehas terve vaim. Kui vaim on terve ja tugev, siis elavneb mõttetegevus märgatavalt. Seepärast tuleks ergutada igapäevast liikuvust.
Tööandjad võiksid kaaluda töötajate tervise ja tõhususe parandamiseks istuva tööviisi vähendamist. Kas selleks võiks olla kontoritooli asemel jalgrattapukk, jooksulint või mõni muu meetod, jäägu juba asjaosaliste valida. Eesmärk ei peaks olema treening, sest vaevalt kolleegidele meeldiks kuulata ähkimist-puhkimist ning tunda ebameeldivaid kehalõhnu. Parem oleks lähtuda jõukohasest tempost ja liikumisaktiivsusest, mis ei väsita, kuid elavdaks inimest.
Peamine oleks keha (ja mõte) liikuma saada. Tugeva tervisega töötajal on lihtsam olla tõhus.
Seotud lood
Kuna ärikinnisvara arendatakse reeglina vaid üürimiseks, on endale A-klassi büroopinna ostmine harvaesinev võimalus, mida edukal ettevõttel tasub väga tõsiselt kaaluda, rõhutab Tallinna südalinnas paikneva
Büroo 31 müügijuht Taavi Reimets ning lisab kogemusele tuginedes, et omanikuna tekib kasu nii kohe kui ka kaugemas tulevikus.